دریافت(ابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین)

هدف از این تحقیق می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات35حجم46/558 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هوش اخلاقی عبارت است ازتوانایی تشخیص درست ازنادرست براساس اصول جهان شمول تعریف شده. این نوع هوش، درمحیط جهانی مدرن کنونی می تواند به مثابه نوعی جهت یابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین|42078303|cox30012242|هوش اخلاقی,مولفه های هوش اخلاقی,مولفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل,ابعاد هوش اخلاقی,ابعاد هوش اخلاقی لنیک وکیل,اصول ضروری هوش اخلاقی
هم اکنون فایل با موضوع ابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم46/558 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هوش اخلاقی عبارت است ازتوانایی تشخیص درست ازنادرست براساس اصول جهان شمول تعریف شده. این نوع هوش، درمحیط جهانی مدرن کنونی می تواند به مثابه نوعی جهت یاب برای اقدامات عمل نماید.


مؤلفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل ازدیدگاه قرآن کریم وائمه معصومین(ع)

1-درستکاری
درستکاری یا عمل صالح، میوه درخت ایمان است. هرجادرقرآن به ایمان اشاره شده به دنبال آن عمل صالح آورده شده واین نشانگر این است که ایمان بدون عمل صالح ممکن نیست. عمل صالح آثارزیادی به دنبال دارد که درچند آیه به آن اشاره شده است:

 • "یا ایها الذین امنوا اتقوالله وکونوا مع الصادقین؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، ازخدا پروا کنید وبا راست گویان باشید"(سوره توبه، آیه 9)
 • "والذین امنوا وعملوالصالحات اولئک اصحاب الجنه هم فیها خالدون؛ وکسانی که ایمان آورده اند وکارهای شایسته کردند، اهل بهشت هستند ودرآن جاودانه خواهندبود"(سوره بقره، آیه82).
 • پیامبر(ص) می فرمایند: " ای علی اگرچهارخصوصیت درکسی باشد اسلام او کامل است؛ راستگویی، سپاسگزاری، شرمساری وخوش اخلاقی"(حرانی،1385: 19).
 • امام علی(ع) خطاب به مالک می فرمایند:" برترین شادمانی زمامداران میان مردم است"(حرانی،1385: 219).

 • فهرست مطالب
  تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای پژوهش 2

  مقدمه 6
  اصول ضروری هوش اخلاقی 9
  ابعادهوش اخلاقی ازدیدگاه لنیک و کیل 11
  مؤلفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل ازدیدگاه قرآن کریم وائمه معصومین(ع) 12
  نکاتی برای ایجاد هوش اخلاقی 14
  انتقال ارزش ها، پایه هوش اخلاقی 17

  پیشینه تحقیق هوش اخلاقی تحقیقات داخلی هوش اخلاقی تحقیقات خارجی هوش اخلاقی

  جمع بندی و مدل پژوهش 26
  مدل مفهومی پژوهش 28
  منابع و مأخذ: 29
  منابع فارسی 29
  منابع انگلیسی 33  "

  مطالب دیگر:
  بررسی سير تحول پلان معماري و تزئينات در بناهاي اسلامي و معاصربررسی فرآیند فرآوري كروميتطراحي خطوط انتقال و ايستگاههاي پمپاژ مربوط به پروژه آبرساني به شهر گنابادبررسی روش های استفاده از موبایل در ایرانبررسی عرصه ها و آفاق اعجاز قرآنبررسی علم در يونان و هندعملكرد فيزيكي بخش كشاورزي واحد هومند آبسرد سال 1382بررسی نقش و كاربري فضاي تفريحي و باز در شهربررسی صنايع دستي كردستانبررسی ماگما و انواع و ترکیب شیمیایی آنها و نگاهی بر آشیانه های ماگماییبررسی طراحی لباس و خدمات و استانداردها و بازار آن و نگاهی بر تشکیل و طراحی کارگاه و فروشگاه طراحیبررسی ریخته گری (متالوژی) و خدمات و و بازار آن و نگاهی بر طراحی محیط کار آنبررسی طراحی صنعتی و استانداردهای کاری و بازار و فروش محصولات و بررسی بر سیستم CRM و تاریخچه و اهداآشنايي با سازمان ثبت احوال و تاریخچه و ساختار تشکیل و وظایف آنبررسی صنعت نساجي و تاریخچه و عمده و خرده فروشی بودن و لیست انواع تولیدات آنبررسی مشکلات و موانع ورزش بانوان ايراني و بررسی روند پیشرفت آنبررسی شيشه گري و تاریخچه و اقتصاد و توليدات آن و مروری بر روشهاي فروش محصولات صنعت شيشه گري و طراحیبررسی صنعت خودروسازي و تاریخچه و تولیدات و بازار آن و مروری بر روشهاي جاري فروش محصولات و خدماتبررسی آسفالت و انواع و کاربرد و استانداردهای آنمعرفي سيستم هاي خبره و انواع و كاربرد آنهابررسی شرکت ساینا و تاریخچه و محصولات و حقوق و دستمزد آنبررسی استان گلستان و جغرافیا و اقتصاد و سیاست و صنایع دستی آنبررسی عمارت كلاه فرنگي و حمام وکیل و عمارت باغ ارم و ايلخاني و چند عمارت دیگر و بررسی تاریخچهبررسی نقش نورپردازی در معماری و جایگاه و ضوابط و انواع آن در ساختمان و باغها و ...چگونگی اهلی شدن انسان و بررسی شیوه های رسیدن و قرار گرفتن در صراط مستقیم